fbpx

Przegląd szafy ze stylistką?

Przegląd szafy, czasami (i bardzo trafnie) określany jako detoks szafy. To pierwszy krok do udanej garderoby, zwłaszcza jeśli należysz do grona "nie mam co ubrać, nie mam gdzie powiesić";). Na czym dokładnie polega?

Przegląd szafy ma doprowadzić do jednego rezultatu:

w Twojej garderobie mają zostać wyłącznie ubrania, które do Ciebie pasują,
które będziesz nosić często, chętnie i z przyjemnością
.

A więc są to przede wszystkim ubrania, które spełniają łącznie 3 warunki.
Idealne pasują do:
- Twojej urody
- Twojej sylwetki
- Twojego stylu
(Ciebie, stylu życia i tego, jak chcesz być odbierana)

Ups?

- "oj, niewiele tego zostanie"
- "to już wiem, że nie mam w czym chodzić"

 

Absolutnie nie odpuszczaj, nawet jeśli wydaje Ci się, że z przeglądu szafy wyjdziesz nago ;).

Po pierwsze: świadomość problemu to pierwszy krok do potrzebnych zmian. Udając, że nie ma tematu, nic nie zmienisz.
Po drugie: pozbycie się zbędnych ubrań nie sprawi, że nie będziesz mieć w czym chodzić (w większości z nich i tak nie chodziłaś!), za to czystki pomogą Ci w znalezieniu odpowiedzi na to, jaką garderobę chcesz budować. Postawisz swój pierwszy krok!

Przegląd szafy usuwa rzeczy, których nie chcesz i nie powinnaś nosić.

Krok 1: wyrzuć ubrania stare i zniszczone (do sprzątania, ogrodu i po domu gdy nikt nie patrzy)
Krok 2: "oddeleguj" (oddaj, wymień, sprzedaj) ubrania, które są fajne, ale już do Ciebie nie pasują
Krok 3: ogranicz ubrania jednego typu, których masz za dużo, by je "znosić" zanim kupisz nowe
Krok 4: twórz stylizacje z fantastycznych rzeczy, które Ci zostały (i notuj pomysły na następne zakupy)

Wierz mi, niejednokrotnie z szaf usuwałam 80% ich zawartości, przy czym dopiero takie czystki odsłaniały ubrania z potencjałem - często pominięte, zapomniane, niewykorzystane. Cekinowa ołówkowa z poprzedniego wieku? Proszę bardzo! Dalej wygląda i leży bezbłędnie, a super ożywiła nudny sweter. Dlaczego miałaby się kurzyć?

Jeśli Twoje ubrania spełniają zasadę "3 x TAK" (pasują do Ciebie kolorem, fasonem i stylem) to nie tylko fantastycznie pasują do Ciebie, ale również do siebie wzajemnie, dzięki czemu tworzą mnóstwo połączeń.

To mogą, ale wcale nie muszą być tzw. "uniwersalne klasyki". Ba! Często są to rzeczy niecodzienne (jak ww. cekinowa spódnica). Ponieważ łączą się w niemal dowolny sposób (stanowią swego rodzaju szafę kapsułową), powstaje z nich mnóstwo kombinacji na różne okazje. Widziałaś może mój poprzedni wpis? Jako ilustrację wykorzystałam moją garderobę. Pomijając 3 płaszcze i ciuchy sportowe (aka piżamy), mieści ona wszystkie moje ubrania. Mam w czym chodzić ;). To naprawdę działa!

Przegląd szafy ze stylistką, czy samemu?

Jeśli obawiasz się, że sama nie dasz sobie rady z przeglądem szafy (na przykład masz za silny sentyment do wielu ubrań), zawsze warto zgłosić się po pomoc do profesjonalistki. Stylistka nie tylko spojrzy na Twoje ubrania (i Ciebie) obiektywnym okiem, ale też pokaże Ci nowe połączenia oraz wyłapie wszystkie "perełki" warte wykorzystania.

Ale jeśli nie masz obecnie takich możliwości lub chcesz sprawdzić się sama, mam dla Ciebie pomocnika, który poprowadzi Cię "za rękę" niczym wytrawna osobista stylistka. A jest to:

drzewko decyzyjne do samodzielnego przeglądu szafy!

przegląd szafy ze stylistką

Moje drzewko decyzyjne otrzymasz jako prezent za zapis do mojego newslettera. W pierwszej wiadomości znajdziesz także film - instrukcję jak z tego drzewka korzystać :). Zainteresowana?

1 Comment

  1. […] bardzo podstawowy „przegląd szafy” to niezbędny detoks. Stworzy przestrzeń dla dalszych zmian, dosłownie i w przenośni. […]

Comments are closed.

Scroll to top

Dołącz do stylowego newslettera. Czeka na Ciebie prezent: drzewko decyzyjne przeglądu szafy :).

Poprzez zapis, zgadzasz się na przetwarzanie danych w celu wysyłki newslettera, w tym info handlowych. Zgodnie z polityką zawsze możesz się wypisać.

Kupując przez Internet od przedsiębiorców [co do zasady] przysługuje Ci tzw. prawo do namysłu (odstąpienia od umowy w terminie 14 dni). Dostarczony produkt możesz zwrócić nie podając przyczyny.

Prawo do namysłu nie dotyczy jednak treści cyfrowych, które "z Internetu" pobierasz na swoje urządzenie. Mówiąc prosto - nie masz jak takiego produktu fizycznie "zwrócić" (bo jak? odsyłając e-mailem?) i zawsze możesz gdzieś przechowywać jego kopię.

Zaznaczając check-box, produkt otrzymasz natychmiast, ale nie będziesz mogła z niego zrezygnować.
Bez zaznaczenia zachowasz prawo do namysłu (gdybyś jeszcze chciała się namyśleć), ale produkt otrzymasz po 14 dniach, gdy to prawo wygaśnie.

Rezygnacja z prawa do namysłu nie oznacza, że nie możesz reklamować produktu w razie ewentualnych problemów :). Oznacza tyle, że jesteś pewna podjętej decyzji zakupu.