fbpx

Jak zawsze wyglądać stylowo? Poznaj zasadę 3xTak

Stylowy wygląd? Czytałaś już o klasyce mody, paryskim szyku, mocy dodatków itd.
Ale sama doskonale wiesz, że mało która z nas faktycznie stylowo wygląda w T-shircie i jeansach.
Większość z nas wygląda... zaledwie poprawnie.
I choć te wszystkie "klasyczne" porady mogą pomóc, to sekret stylowego wyglądu tkwi nieco gdzie indziej.

Już znasz odpowiedź

Dlaczego w czymś wyglądasz dobrze? Najpewniej odpowiesz:

- bo do mnie pasuje (ładnie mi w tym)
- bo dobrze się w tym czuję (atrakcyjna, pewna siebie)
- bo razem z innymi ciuchami tworzy udane stylizacje.

Pójdźmy więc dalej tym tropem:

Co sprawia, że Ci w czymś ładnie?
Odpowiedni kolor i fason.
I "to coś": design, charakter, styl.

Co sprawia, że czujesz się w czymś dobrze?
Pewnie to, że Ci w tym ładnie ;).
I to, że czujesz się w tym sobą.
Jest w Twoim stylu.

Co sprawia, że Twoje ubrania pasują do siebie?
Spójne: kolory, fasony i styl.

Zasada 3xTAK

Spójne kolory, fasony i styl. Oto nasz sekret. Nasza zasada 3xTAK.
Wyglądasz stylowo, gdy Twoje ubrania pasują do Ciebie (i do siebie):
- kolorami,
- fasonami,
- stylem.

Co ważne - skoro ubrania idealnie pasują do Ciebie, działasz jak ich łącznik. Dzięki temu wszystkie elementy "z automatu" doskonale pasują do siebie wzajemnie. Wcale nie muszą być klasyczne. Wcale nie muszą to być ubrania typu basic. Jeśli będą "Twoje", to w zupełności wystarczy. Zobaczy tylko na poniższą planszę i pomyśl, ile jeszcze stylizacji można z niej stworzyć:

Więc dlaczego w ten sposób nie rozmawiamy o modzie i stylu?

Bo łatwiej jest napisać "kup TE jeansy, pasują do wszystkiego i na każdą sylwetkę". Łatwiej jest obiecać, że dany kolor pasuje każdej blondynce czy brunetce. Że pewne elementy garderoby wyręczą nas z myślenia co na siebie założyć, by wyglądać dobrze. Że istnieje "magiczna stylizacja" - dokładny przepis, który sprawdza się bez wyjątku, zawsze i wszędzie. Bo w końcu to Ty musiałabyś doskonale wiedzieć, w jakich kolorach i w jakich fasonach wyglądasz najlepiej oraz jaki styl, efekt chcesz osiągnąć.

Wyobraź sobie teraz,
że wszystkie Twoje ubrania pasują do Ciebie kolorem, fasonem i stylem.

Jak zmieniłaby się Twoja garderoba?

5 Comments

 1. […] do wymagań wyjazdu, ale także możliwie dowolnie łączyć się ze sobą. Jeśli Twoja garderoba spełnia zasadę 3 x tak, to nie powinno być trudne […]

 2. Albert
  11 marca 2020

  Ja najczęściej chodzę po wielu sklepach, nie mogę nic kupić i kupuję, bo muszę (a później oczywiście żałuję niskiej jakości zakupu) 🙁

  1. Justyna Majewska
   12 marca 2020

   więc jest okazja, by powoli to zmieniać :). Cały mój ebook „Mistrzyni shoppingu” jest właśnie o tym, jak wybrnąć z takiego kółka nieudanych zakupów.

 3. Toiew
  24 stycznia 2020

  Moim zdaniem to tak nie działa. Jak ktoś jest malkontentem to nic nie da rady. Wiele kobiet jest ciągle niezadowolonych z powodu swego wyglądu nie ważne co nałoży. Poza tym kobieta musi nakładać to co podoba się także innym zwłaszcza płci przeciwnej.

  1. Justyna Majewska
   24 stycznia 2020

   Zgodzę się z jednym zdaniem – na malkontenctwo nie ma rady. Bo malkontent nie szuka rozwiązań (nie są mu potrzebne), tylko okazji do narzekania. Ale jeśli faktycznie chcemy poznać swoją urodę i sylwetkę, mamy otwartą głowę i chętne serce to nie ma opcji, że to się nie uda. Bo od razu widzimy, że coś nam służy.

   A zdanie, że kobieta MUSI ubierać się pod męski gust… Cóż. Jeśli ktoś traktuje siebie samego głównie jak przedmiot (tu – czyjegoś pożądania), to nie ma tu miejsca na rozwój siebie, na BYCIE sobą. A prawda jest taka, że ubierając się zgodnie ze sobą i dla siebie, kobieta podoba się najbardziej – facetom, którzy są warci niej jako osoby.

Comments are closed.

Scroll to top

Kupując przez Internet od przedsiębiorców [co do zasady] przysługuje Ci tzw. prawo do namysłu (odstąpienia od umowy w terminie 14 dni). Dostarczony produkt możesz zwrócić nie podając przyczyny.

Prawo do namysłu nie dotyczy jednak treści cyfrowych, które "z Internetu" pobierasz na swoje urządzenie. Mówiąc prosto - nie masz jak takiego produktu fizycznie "zwrócić" (bo jak? odsyłając e-mailem?) i zawsze możesz gdzieś przechowywać jego kopię.

Zaznaczając check-box, produkt otrzymasz natychmiast, ale nie będziesz mogła z niego zrezygnować.
Bez zaznaczenia zachowasz prawo do namysłu (gdybyś jeszcze chciała się namyśleć), ale produkt otrzymasz po 14 dniach, gdy to prawo wygaśnie.

Rezygnacja z prawa do namysłu nie oznacza, że nie możesz reklamować produktu w razie ewentualnych problemów :). Oznacza tyle, że jesteś pewna podjętej decyzji zakupu.