fbpx

Jak zaplanować stylową metamorfozę? Krok 1

nowy rok stylowa metamorfoza

„Nowy rok, nowa ja”?. Początek roku to dla wielu z nas symboliczny start w nowe. I jakkolwiek możemy się pośmiać z utartego sloganu, to każda okazja jest dobra, by zacząć konsekwentnie spełniać swoje marzenia. Jestem za!

Warto jednak powiedzieć sobie od razu… Nowy Rok to nie magiczna różdżka, która sama spełni nasze postanowienia. Nie wystarczy rzucić zaklęcie. Twoje postanowienia spełzną na niczym, jeśli:
a) nie są z serca, a wynikają raczej z chęci dostosowania się do oczekiwań („schudnę, by przestali mi dokuczać”)
b) mimo pewnych chęci, brakuje Ci wiedzy i planu (wspomnij tylko własne pomysły na „dietę”)

Więc zanim przejdziesz dalej, zastanów się, z czego wynika Twoja chęć zmiany? Może weźmiesz kartkę i wypiszesz wszystkie motywacje, którymi się kierujesz? Po pierwsze – lepiej uświadomisz sobie, czego oczekujesz od swojej metamorfozy. Po drugie – ta kartka pomoże Ci przetrwać, gdy pierwszy zapał opadnie, pojawią się trudności. A przecież wiesz, że się pojawią.

Chcesz odmienić swoją garderobę na lepsze?

Co to dla Ciebie oznacza?
Po czym poznasz, że Twoja garderoba zmieniła się na lepsze?

zanotuj swoje myśli!

Możesz spróbować rozpisać tę zmianę na kroki:
– czego potrzebujesz się dowiedzieć?
– jakie zmiany potrzebujesz wprowadzić?

A jeśli nie wiesz, od czego zacząć, mam dla Ciebie zadanie na dziś:

Pozbądź się ubrań:
– nieodwracalnie zniszczonych
– których nie lubisz nosić

Praktycznie w każdej szafie wiszą ubrania trwale poplamione, podarte, nie do naprawy. Dość! Śmieci do śmietnika!
Nie lubisz czegoś nosić? Nawet nie musisz wiedzieć, czy Ci to pasuje. Wyrzuć, oddaj w dobre ręce lub sprzedaj. W trybie natychmiastowym usuń z szafy.

Powiedzmy sobie wprost – i tak nosisz wszystko inne, a te rzeczy robią tylko sztuczny tłok.

Ten bardzo podstawowy „przegląd szafy” to niezbędny detoks. Stworzy przestrzeń dla dalszych zmian, dosłownie i w przenośni. Otworzy Ci głowę i rozjaśni kierunek, w którym będzie zmierzać Twoja garderoba. To bardzo prosty krok, który możesz wykonać i który warto wykonać. Nawet jeśli w szafie powstanie pustka, to będzie to pustka po nienoszonych, nieprzydatnych wypełniaczach. Pozwól sobie na to.

To nasz pierwszy krok.
______

Co zrobić dalej?
Przez najbliższe 4 dni codziennie opublikuję nowy post, w którym przedstawię Ci kolejne możliwe kroki :).
Do zobaczenia jutro! A w komentarzu daj znać, jak poszło Ci z dzisiejszym zadaniem ;).

3 Comments

 1. Magda
  4 stycznia 2020

  Przy okazji pakowania się na wyjazd na narty zrobiłam porządek w swojej i Syna garderobie – kosz na śmieci dosłownie kipiał ale faktycznie były to rzeczy tzw. robocze lub kilka których od lat nie zakładałam lub z których syn wyrósł. warto zrobić taki mały tajfun w garderobie, od razu bardziej przejrzyście i tylko to w czym na prawdę się chodzi

  1. Justyna Majewska
   4 stycznia 2020

   super!

 2. […] jak? Udały się pierwsze porządki? Jeśli nie wiesz, o czym piszę, zapraszam tutaj. A jeśli wiesz, to czytaj dalej, by zapoznać się z drugim krokiem ku bardziej stylowej […]

Comments are closed.

Scroll to top

Kupując przez Internet od przedsiębiorców [co do zasady] przysługuje Ci tzw. prawo do namysłu (odstąpienia od umowy w terminie 14 dni). Dostarczony produkt możesz zwrócić nie podając przyczyny.

Prawo do namysłu nie dotyczy jednak treści cyfrowych, które "z Internetu" pobierasz na swoje urządzenie. Mówiąc prosto - nie masz jak takiego produktu fizycznie "zwrócić" (bo jak? odsyłając e-mailem?) i zawsze możesz gdzieś przechowywać jego kopię.

Zaznaczając check-box, produkt otrzymasz natychmiast, ale nie będziesz mogła z niego zrezygnować.
Bez zaznaczenia zachowasz prawo do namysłu (gdybyś jeszcze chciała się namyśleć), ale produkt otrzymasz po 14 dniach, gdy to prawo wygaśnie.

Rezygnacja z prawa do namysłu nie oznacza, że nie możesz reklamować produktu w razie ewentualnych problemów :). Oznacza tyle, że jesteś pewna podjętej decyzji zakupu.