fbpx

Najlepsze aplikacje modowe, które odmienią twój styl

aplikacje modowe na telefon

Aplikacje modowe na Twój smartfon, które pomogą Ci w doskonaleniu swojego stylu? Oto one :). Wyszperałam, wypróbowałam i wybrałam 7 najlepszych spośród 3 kategorii.

WIRTUALNA SZAFA

Jeśli wciąż nie wiesz, co masz na siebie założyć, to (poza gruntownym przeglądem garderoby), prawdziwą pomocą może okazać się wirtualna szafa. W aplikacji tego typu możesz przechowywać zdjęcia swoich ubrań w formie katalogu, składać z nich stylizacje, projektować, zapisywać i planować swoje zestawienia. Najlepsze aplikacje z typu "wirtualna szafa" potrafią nawet dużo więcej.

#1 Outfit Planner Getwardrobe / 3Botinka LLC

aplikacje modowe szafa wirtualna

Szafa wirtualna od Getwardrobe to kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli Ci bardzo precyzyjnie skatalowować posiadane ubrania. Ubrania możesz porządkować nie tylko ze względu na sezony, ale nawet ze względu na aktualną wagę (co będzie pomocne dla osób, które mają trudność z utrzymaniem stałej wagi). Ubrania możesz "statusować", tzn oznaczać np. jako aktualnie noszone, wymarzone (gdy dodajesz ubranie jeszcze nie zakupione), na sprzedaż czy do wymiany. Posiada precyzyjne narzędzie usuwania tła, więc kolaże ze stylizacjami wyglądają profesjonalnie i estetycznie. Ciekawostką, do której jednak nie przywiązywałabym uwagi, jest ocena typu sylwetki na podstawie wymiarów (to akurat mało precyzyjne narzędzie). Aplikacja jest intuicyjna i przetłumaczona na język polski, choć pojawiają się tam całkiem zabawne błędy (np. fall zamiast jesień przetłumaczone zostało na spadek).

+ prognoza pogody w planerze + planowanie w kalendarzu
+/- sylwetka na podstawie wymiarów
+ listy ubrań (np. na wyjazd)
+ podział na 4 sezony
+ opcja usuwania tła
+ kolor ubrania jest próbkowany ze zdjęcia lub ustawiany ręcznie
+ możliwość wpisania danych: cena, marka, data zakupu, instrukcja prania, tagi, uwagi + rozmiar i optymalna waga ciała dla przedmiotu, status ubrania (aktywnie używany/wishlist/na sprzedaż/do wymiany itp)
+ stylizacje wedle pogody, okazji, pory roku
+ 100 elementów w darmowej wersji
+ możliwość obserwacji innych użytkowników getwardrobe
+/- polskie tłumaczenie, miejscami nieporadne

#2 Smart Closet - Fashion Style / Rabbit Tech Inc

wirtualna szafa aplikacja modowa

Smart Closet to aplikacja bardzo podobna do Getwardrobe. Jej opcje może nie są tak dopracowane (np. usuwanie tła nie działa tak precyzyjnie), ale posiada kilka wyróżniających atutów, jak wewnętrzny katalog ze sklepów online, dzięki czemu możemy łatwiej dodawać do stylizacji jeszcze nie zakupione ubrania (lub takie znaleźć i zamówić!); appka posiada też bardziej wyeksponowany element Social Media - już w darmowej wersji możesz dzielić się swoimi zestawieniami i inspirować się stylizacjami innych użytkowników. Wyróżniającą i ciekawą opcją jest opcja random w tworzeniu stylizacji, która automatycznie miksuje ze sobą wszystkie ubrania z dwóch kategorii, tworząc możliwe kombinacje połączeń (czyli zestawienia np. bluzek i spodni).

+ wyeksponowany aspekt SM
+ możliwość "shoppingu" w ramach appki ->stworzysz kolaże "ćwiczeniowe"; zakupy online
+/- wycinanie z tła (gumka, magic wand, ale kiepskiej jakości)
+ większość tych samych danych dla ubrań: marka, cena, sezony (4), status, rozmiar, notatki,
+ lookbook ma opcję random - generuje zestawienia (mixy) wszystkich ubrań z 2 kategorii
+ kalendarz + lista do pakowania na wyjazd
+/- anglojęzyczna

MODOWA INSPIRACJA

W tworzeniu swojego stylu odpowiednia inspiracja gra kluczową rolę. Dlaczego? Ponieważ nie tworzymy z próżni - nasza wyobraźnia musi się najpierw nachłonąć obrazów, a ćwiczenia i eksperymenty to droga do mistrzostwa także w stylizacji.

#3 Combyne - Outfit ideas

Element projektowania kreatywnych stylizacji znalazł się już w appce Smart Closet, ale w pełni ten aspekt rozwija kolejna propozycja, czyli Combyne. Jeśli pamiętasz czasy Polyvore, Combyne również Ci się spodoba - to "podrasowany" następca. W appce stworzysz piękne, kreatywne kolaże, możesz brać udział w modowych wyzwaniach na najlepszy look i zainspirujesz się pomysłami innych użytkowników. Tworzenie stylizacji może odbywać się przez narzędzie swipe left/right, przez co możesz poczuć się jak bohaterka Clueless, a oprócz ubrań i elementów dostępnych w appce, możesz dodawać własne (oraz tworzyć kolekcje ulubionych).

#4 Pinterest

pinterest modowe inspiracje

Klasyka ;). Kopalnia pomysłów i inspiracji. Stworzysz w nim moodboard swojego stylu, ale też wykorzystasz go do podpowiadania Ci podobnych stylizacji. Wystarczy, że do tablicy dodasz swoje inspiracje znalezione poza appką, a jej algorytm podpowie Ci kolejne obrazy w podobnym stylu.

EKO PORZĄDKI W SZAFIE

Zaryzykuję stwierdzenie, że aplikacje modowe dziś kojarzą się głównie z tą kategorią. Moda z drugiej ręki już dawno przestała być obciachem. Stała się trendem, który pomaga zadbać o planetę i odzyskać pieniądze, które włożyłaś w zbędne ubrania. Poniższe aplikacje pomogą Ci pozbyć się takich ciuchów oraz znaleźć nowe, za ułamek sklepowych cen.

#5 LESS_ app

aplikacje modowe sprzedaż ubrań

Less_ nie jest moim faworytem w tej kategorii, ale ma kilka zalet, dla których warto na nią zwrócić uwagę. Po pierwsze, to polska aplikacja. Dwa - jako jedyna (póki co) nie pobiera prowizji za sprzedaż od stron transakcji. Trzy - ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, że nie jest tak zaśmiecona ubraniami wątpliwej wartości, jak jej dwie główne rywalki, o których wspominam poniżej (stąd może nieco ciekawsza selekcja ubrań, bo "opłaca się" sprzedawać także rzeczy droższe). Podoba mi się też jej prosty, możliwie przejrzysty interfejs. Problemy techniczne samej aplikacji (w momencie, gdy powstaje ten wpis, nie działa sortowanie wedle rozmiarów, a sama aplikacja jest dość powolna), można póki co częściowo ominąć, korzystając ze strony online na komputerze.

#6 Ree Fashion

ree fashion app
Estetyczna i intuicyjna, Ree Fashion to wizualnie ciekawsza alternatywa dla Vinted. Prowizja za sprzedaż jest ta sama (w chwili powstawania wpisu wynosi 2,90 + 5% ceny).

#7 Vinted

Na koniec - królowa aplikacji modowych, która stała się u nas wręcz synonimem wyprzedaży szafy, przynajmniej odkąd wyparła do lamusa polską stronę Szafa.pl (ktoś jeszcze o niej pamięta?). Na Vinted jest dziś tłoczno, więc wyszperanie i sprzedaż ubrań wymaga sporego wysiłku, ale ogromna społeczność użytkowników jest też jej siłą. Sama tu sprzedaję swoje ubrania.

PS. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak oczyścić szafę ze zbędnych ubrań, sprawdź ten wpis na moim blogu.

Chcesz zmienić swoją garderobę?

Przygotowałam dla Ciebie specjalnego pomocnika jeszcze w wersji papierowej 😉

Scroll to top