fbpx

Lekcja stylu – najlepsze cytaty ikon mody

cytaty o stylu ikony mody

 

Cytaty o stylu i modzie to nie tylko próżne hasła. Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowałam specjalną lekcję. W roli nauczycieli - ikony branży mody. Co mają do powiedzenia nt. stylu? Zobaczmy!

cytaty o stylu

„Moda jest tym, co projektanci proponują ci cztery razy w roku. Styl jest tym, co wybierasz.”

Lauren Hutton

cytaty o stylu

„Styl to sposób wyrażenia kim jesteś bez konieczności mówienia.”

Rachel Zoe

cytaty o stylu

"Stwórz swój własny styl. Niech będzie wyjątkowy dla Ciebie, a jednocześnie rozpoznawalny dla innych.”

Anna Wintour

Styl nie jest zaprzeczeniem mody. Jest świadomym i konsekwentnym wyborem tych propozycji mody, które z Tobą rezonują, które są z Tobą spójne. Ta konsekwencja sprawia, że Twój styl jest jak Ty - spójny i jedyny w swoim rodzaju, w ten sposób wyrazisty. Nie znaczy to, że musi być ekstrawagancki czy przestylizowany - najprostsze połączenia wyglądają efektownie, gdy przebija przez nie świadomość i pewność siebie. Twój styl jest taki jak Ty i wiele mówi o tym, jaka jesteś i co jest dla Ciebie ważne.

cytaty o modzie

„Sekretem świetnego stylu jest to, by czuć się dobrze w tym, co nosisz.”

Ines de la Fressange

cytaty ikon mody o stylu

„Jeśli coś kochasz, noś to cały czas. Znajdź rzeczy, które do ciebie pasują. W ten sposób wyglądasz wyjątkowo.”

Vivienne Westwood

cytaty ikon mody o stylu

„Najlepszy kolor na całym świecie to ten, który wygląda dobrze na tobie.”

Coco Chanel

Wybierając rzeczy, które do Ciebie pasują, podkreślasz to, co w Tobie najlepsze i najbardziej wyjątkowe. Takie ubrania dodają Ci pewności siebie i sprawiają, że lśnisz własnym blaskiem. Najprostsze połączenia wyglądają bardzo efektownie, a najbardziej ekstrawaganckie stylizacje są równie naturalne w odbiorze co basic.

cytaty o modzie

„Prawdziwy styl nigdy nie jest dobry lub zły. To kwestia celowego bycia sobą.”

G. Bruce Boyer

cytaty o modzie

„Zawsze czułam, że jeśli będziesz czuć się niekomfortowo i nieszczęśliwie w czymś ubranym tylko dlatego, że jest modne lub szykowne, sama doradziłabym ci być raczej szczęśliwą niż dobrze ubraną. Lepiej jest być szczęśliwą.”

Iris Apfel

cytaty o modzie

„Trochę złego smaku jest jak szczypta papryki. Wszyscy potrzebujemy szczypty złego smaku - to krzepiące, zdrowe, cielesne. Myślę, że moglibyśmy go więcej używać. To brakowi smaku jestem przeciwna.”

Diana Vreeland

Twój styl jest taki jak Ty. Nie da się w zły sposób być sobą. Ktoś inny może mieć zupełnie inne osobowość, wartości, potrzeby czy poczucie estetyki. Możecie się zwyczajnie nie rozumieć. Nie daje to jednak żadnej ze stron prawa do wywyższania się i osądzania drugiej. Jedynie brakowi smaku, tj. strachowi przed wyrazistością, warto być przeciw. Eksperymenty, a więc i wybory, które z perspektywy ocenisz jako błędne i niespójne z Tobą, są tylko naturalną częścią procesu. Moim zadaniem jako stylistki też nie jest "stworzenie" Cię na pewną modłę, ale pomoc Ci w odkrywaniu tego, co najbardziej Twoje. Sama robię to zgodnie z autorską zasadą 3xtak.

cytaty ikon mody o stylu

„Wymyślaj nowe kombinacje z tego, co już masz. Improwizuj. Stań się bardziej kreatywna. Nie dlatego, że musisz, ale dlatego, że chcesz. Ewolucja to tajemnica następnego kroku.”

Karl Lagerfeld

cytaty ikon mody o stylu

„Moda jest jak jedzenie, nie należy zamykać się na jednym i tym samym menu.”

Kenzo Takada

Własny styl nie oznacza jednak braku zmian. Po to właśnie styl czerpie z aktualnej mody, by pomóc Ci wyrazić siebie w aktualnym świecie. Choć każda z nas ma swoje ulubione modowe smaki i składniki, możemy komponować je i podawać na różne sposoby ;). Do tych samych rozwiązań wracamy więc regularnie, ale szukając świeżych interpretacji - w ten sposób wyrażamy nasze styl i osobowość, które ewoluują wraz z nami.

Który z cytatów najmocniej do Ciebie przemawia?
Jakie wnioski wyciągasz z nich dla siebie?

Dziękuję, koniec lekcji na dziś ♥.

Scroll to top