fbpx

Jak wyglądać stylowo: 8 stylowych sztuczek gwiazd mody ulicznej

jak wyglądać stylowo

Moda i własny styl pozwalają nam wyrazić siebie i wyróżnić się z tłumu. Wyróżnianie się dzięki modnej stylizacji wymaga jednak ciągłej pogoni za trendami, stąd lepiej postawić na siebie – własny charakter, gust i styl.Nie każdy musi być modowym dziwakiem – jeśli golf ze spódnicą jest kwintesencją Ciebie, trzymaj się tego połączenia. Mieć styl – znaczy tyle co – znać siebie. Jakkolwiek banalne wydają się słowa stylistki gwiazd, Rachel Zoe, „styl to sposób wyrażenia kim jesteś bez potrzeby mówienia”, kryje się za nimi głęboka prawda. W stylu chodzi o autentyczność – to ona nas wyróżnia.

Nie mniej, czasami chodzi o to, by zabłysnąć silniej niż zwykle. Tę sztukę do perfekcji opanowały gwiazdy mody ulicznej, które (dalej pozostając wierne swojemu stylowi) rywalizują ze sobą o uwagę fotoreporterów. Podglądając ich strategie, możemy zauważyć kilka elementów w stylizacji, po które sięgają najchętniej. To rzeczy, które sprawią, że zawsze zwrócisz na siebie uwagę i nikt nie przejdzie obojętnie.

1. ORYGINALNE OKULARY

jak wyglądać stylowo

Nie ważne, czy korekcyjne, czy przeciwsłoneczne – charakterystyczne okulary to esencja stylu – w końcu najpierw patrzymy na twarz. Uwaga! Tu liczą się oprawki, w których nie chodzą jeszcze wszyscy. 'Ray-Bany’ (tj. model Wayfarer) czy awiatory to już baza jak T-shirt i jeansy.

2. OKREŚLONY STYL

jak wyglądać stylowo

Na co dzień raczej mieszamy style, balansując w okolicach bezpiecznego środka. Z tego wynika jasna wskazówka – jeśli chcesz zwrócić uwagę otoczenia i być zapamiętana, zdecyduj się na jeden konkretny styl (estetykę) i idź na całość.

3. KORONKI I SZYFONY

jak wyglądać stylowo

Niezależnie jak bardzo prawie całkiem przezroczyste ubrania promowane są na wybiegach – na ulicach widujemy je niezwykle rzadko, a najczęściej jeszcze u celebrytek na czerwonym dywanie. Przezroczystości są trudne, wymagają odwagi. Chcesz zaistnieć? Trzeba być odważnym ;).

4. CEKINOWA SUKIENKA ZA DNIA

jak wyglądać stylowo

Po co ta bajeczna kreacja ma się kurzyć? Zabłyśnij! Cekinowa sukienka świetnie sprawdzi się w rockowym wydaniu albo „ugrzeczniona” swetrem lub ozdobnym szalem. Ja, pod sukienkę na ramiączkach, założyłabym golf. Cekinowa sukienka to idealny sposób na dodanie blasku w pochmurny dzień – w słoneczny oślepisz wszystkich swoim blaskiem ;).

5. AKCESORIA DO WŁOSÓW

jak wyglądać stylowo

Bądź kreatywna, bądź wyrazista. Liczą się zjawiskowe formy i Twój unikatowy styl. Nie bój się przedawkować. Jedyne, co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia. Kwiaty, turban, wplątana we włosy apaszka, kolekcja spinek, ozdobne gumki, biżuteria….

6. MIKS WZORÓW

jak wyglądać stylowo

Kolorowy kalejdoskop zawsze robi wrażenie. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne, a niekiedy właśnie dopiero przesada daje genialny, patchworkowy efekt. Dodam tylko, że patchwork jest bardzo silnym trendem 2019 roku.  Jak łączyć wzory? Piszę o tym TUTAJ.

7. KOLOROWE FUTRO

jak wyglądać stylowo

W zasadzie w każdym sezonie jesienno-zimowym pojawia się kilka propozycji kolorowych futer. Czy coś w tym dziwnego? W końcu to właściwy czas, by cieszyć się tym ciepłym, grubym i jednocześnie spektakularnym okryciem. Takie futro „robi wejście” i zmieni najzwyklejszy zestaw w awangardowy w kilka sekund. Jak na przykładach zaprezentowano.

8. TOTAL LOOK

jak wyglądać stylowo

Wrażenie robi patchworkowa przesada w łączeniu, ale też postawienie wszystkiego na jedną kartę… a raczej kolor. Oczywiście zestawy w bieli i czerni też mają swoją siłę przebicia, ale żywe barwy na pewno nie umkną niczyjej uwadze.

.
20 kolejnych pomysłów i podpowiedzi dla codziennie lepszego wyglądu znajdziesz w moim e-booku
„21 sztuczek jak wyglądać stylowo i modnie na co dzień”.
Uczciwie piszę o 20, bo jedna z powyższych się powtarza ;).
Zaintrygowana? Sprawdź TUTAJ.
.

Scroll to top