fbpx

Jak łączyć wzory?

jak łączyć wzory

Jak łączyć wzory? Wbrew pozorom, nie jest to aż tak trudne. Poniżej zdradzę Ci kilka zasad jak robić to dobrze, pięknie i bez większego wysiłku:).

Spójna paleta kolorystyczna

jak łączyć wzory  jak łączyć wzory   jak łączyć wzoryjak łączyć wzory

1. Wzory, w różnych konfiguracjach, powinny zawierać te same barwy.
2. Dobieraj do siebie kolory o podobnych cechach (jasne/ciemne, jaskrawe/stonowane, ciepłe/chłodne)
3. Odwracaj kolory w poszczególnych wzorach (np. biała bluzka w granatowe groszki do granatowych spodni w biały prążek)

Ta sama graficzność wzorów

  

4. Wzory powinny być równoważne co do swojej graficzności. Wzór o ostrych liniach z wzorem „rozmytym”dadzą niespójne połączenie.
5. Łatwiej łączyć wzory różnej wielkości i rodzaju, więc nie bój się połączeń np. kwiatków z groszkami. Za to połączenie ze sobą dwóch różnych wzorów kwiatowych to nie lada sztuka.
6. Wzory z natury graficzne i linearne (paski, kratki, kółka, kropki, pepitka) łatwiej się ze sobą łączą. Jak na przykładzie poniżej:

Ten sam styl

   

7. Lepiej łączą się ze sobą wzory i fasony o tej samej naturze (np.: romantyczne, nowoczesne, rysunkowe, retro, barokowe, boho), które spójnie kształtują charakter stylizacji.

W dodatkach

8. Jeśli boisz się misz-maszu, dodaj drugi wzór w mniejszym elemencie: torebce, butach, apaszce.

Patchwork

jak łączyć wzory jak łączyć wzory

10. Duże zagęszczenie zbliżonych kolorystycznie (zwłaszcza niewielkich) wzorów, daje wrażenie patchworkowej całości.
– P.S. Jeśli wzory dominują w stylizacji, dodaj kilka pozbawionych zdobień, gładkich elementów – pozwolą wzrokowi odpocząć.

Scroll to top

Kupując przez Internet od przedsiębiorców [co do zasady] przysługuje Ci tzw. prawo do namysłu (odstąpienia od umowy w terminie 14 dni). Dostarczony produkt możesz zwrócić nie podając przyczyny.

Prawo do namysłu nie dotyczy jednak treści cyfrowych, które "z Internetu" pobierasz na swoje urządzenie. Mówiąc prosto - nie masz jak takiego produktu fizycznie "zwrócić" (bo jak? odsyłając e-mailem?) i zawsze możesz gdzieś przechowywać jego kopię.

Zaznaczając check-box, produkt otrzymasz natychmiast, ale nie będziesz mogła z niego zrezygnować.
Bez zaznaczenia zachowasz prawo do namysłu (gdybyś jeszcze chciała się namyśleć), ale produkt otrzymasz po 14 dniach, gdy to prawo wygaśnie.

Rezygnacja z prawa do namysłu nie oznacza, że nie możesz reklamować produktu w razie ewentualnych problemów :). Oznacza tyle, że jesteś pewna podjętej decyzji zakupu.

Dołącz do stylowego newslettera!
Czeka na Ciebie prezent - wyjątkowy stylowy workbook, z którym odmienisz swoją szafę :).

Poprzez zapis, zgadzasz się na przetwarzanie danych w celu wysyłki newslettera, w tym info handlowych. Zgodnie z polityką zawsze możesz się wypisać.