Jak dobierać kolory ubrań i jak je łączyć? Odpowiedź na to pytanie zależy od Twojej urody i jest bardziej skomplikowana niż porady w jakich kolorach dobrze blondynce, a w jakich brunetce. Urody dwóch blondynek (itd.) mogą diametralnie różnić się od siebie, więc do ich urody będą pasować nawet zupełnie inne barwy. Zamiast tego, potrzebujesz określić: temperaturę, walor i kontrast swojej urody. Brzmi tajemniczo i skomplikowanie? Już tłumaczę.
Temperatura (odcień)

Każdy kolor ma ciepłe i chłodne odcienie. W ciepłych barwach wyczuwamy domieszkę słonecznej żółci, w chłodnych - błękitu.
Walor

Walor czyli wysycenie światłem. Kolory jasne są świetliste i rozbielone; kolory głębokie są dociążone czernią.
Kontrast

Kontrast w stylizacji ma dwa znaczenia.
W ocenie koloru możemy mówić o kolorach czystych i zgaszonych. Czyste kolory są intensywne, ostre, żywe. Kolory zgaszone są łagodniejsze, stonowane, jakby przybrudzone szarością lub beżem.
Ale kontrast możemy też tworzyć zestawiając ze sobą przeciwieństwa - kolory jasne i głębokie (w skrajnej wersji biel i czerń); kolory ciepłe i chłodne (zwłaszcza leżące na przeciw siebie na kole barw). A im przy tym te kolory są czystsze, tym kontrast będzie mocniejszy (porównaj wrażenie kontrastu między żółcią i niebieskim w palecie czystych i zgaszonych tonów).
Dobór kolorów ubrań do urody
polega na sprawdzeniu temperatury, waloru i kontrastu Twojej urody, a więc czy jest ona ciepła czy chłodna; jasna czy głęboka; czysta czy zgaszona. Dzięki temu możemy dobrać do urody kolory, które mają te same cechy co Twoja uroda, a więc harmonizują z Twoją urodą. A ponieważ kolory mają te same cechy, tworzą spójną paletę pełną zdobiących Cię połączeń.
Jeśli Twoja uroda jest chłodna, ciepłe tony podkreślą przebarwienia w skórze.
Jeśli Twoja uroda jest ciepła, chłodne barwy zabiorą jej złocisty blask.
Głębokie barwy przytłoczą jasną urodę,
a pastele "wypiorą" z wyrazistości urodę głęboką.
Czyste kolory i duże kontrasty zagłuszą subtelną, zgaszoną urodę,
a zgaszone kolory i mdłe połączenia zrobią szarą myszkę z urody czystej.
W jakich kolorach dobrze blondynce?
Krąży opinia, że blondynkom dobrze jest w pastelach, błękitach, różu, żywej czerwieni. Zobacz, że są to kolory jasne. I faktycznie, blondynki często mają jasne włosy, cerę, oczy, a więc często jasność w ich paletach będzie widoczna. Ale na tym nie koniec, bo do oceny musimy uwzględnić pozostałe cechy. Chłodnej, jasnej blondynce wciąż źle będzie w żywej, ciepłej czerwieni czy żółci. U ciepłej błękity wcale nie będą takie świetne. Zgaszonej blondynce będzie źle w żywych kolorach nawet jeśli są jasne (spójrz niżej na moje zdjęcie - ubrałabyś mnie w żywą czerwień lub szafirowy niebieski?). Blondynka, która ma dużo kontrastu w urodzie lepiej zniesie kontrastującą z nią czerń niż blondynka o niskim kontraście. A co, gdy blondynka ma ciemniejszy odcień blondu, blado-ziemistą cerę i ciemniejsze, szaro-zielone lub piwne oczy? Może się okazać, że zamiast kolorów jasnych woli wręcz te głębokie!
Podsumowując - w doborze barw nie skupiaj się na powierzchownym opisie Twojej urody, a raczej na tym, jak Twoja uroda reaguje na poszczególne palety barw.

Łączenie kolorów ubrań
O ile są kolory, które do siebie pasują szczególnie dobrze (np. czerwień i róż, fiolet i zieleń, błękit i beż), to kwestia jak łączyć kolory ubrań w szafie zależy przede wszystkim od Twojej urody. To Twoja uroda określa w jakich dokładnie kolorach jej dobrze i Twoje kolory swobodnie łączą się ze sobą, a Ty wyglądasz w tych połączeniach atrakcyjnie, nawet jeśli zupełnie nie sprawdziłyby się u innej osoby.

Które kolory Ci pasują?
Jestem ekspertką, stylistką i kolorystką z ponad 10-letnim doświadczeniem.
Pokażę Ci jakie cechy kształtują Twoją urodę i dobiorę najlepsze dla Ciebie barwy.