fbpx

– o co chodzi?

Kupując przez Internet od przedsiębiorców [co do zasady] przysługuje Ci tzw. prawo do namysłu, tj. prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni. Oznacza ono, że dostarczony Ci produkt możesz zwrócić, nawet nie podając przyczyny.

Rezygnacja z prawa odstąpienia od umowy

Prawo do namysłu nie dotyczy jednak treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym (czyli np. e-booków, które „z chmury” pobierasz na swoje urządzenie). Mówiąc prosto – nie masz jak takiego produktu „zwrócić” (bo jak? odsyłając e-mail?) i zawsze możesz gdzieś przechowywać jego kopię.

Zaznaczając check-box „Chcę otrzymać produkt natychmiast, rezygnując z prawa do namysłu. Brak tej zgody oznacza, że produkt otrzymam po upływie 14 dni od zapłaty”, wyrażasz zgodę na dostarczenie Ci zamawianych treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, w ten sposób tracąc prawo odstąpienia od umowy.

Zjadliwym językiem – zaznaczając check-box, produkt otrzymasz natychmiast, ale nie będziesz mogła z niego zrezygnować. Bez tego zaznaczenia zachowasz prawo do odstąpienia od umowy przez pierwsze 14 dni (gdybyś jeszcze chciała się namyśleć), ale produkt otrzymasz dopiero po tym okresie.

Rezygnacja z prawa do namysłu nie oznacza, że nie możesz reklamować produktu w razie ewentualnych problemów :). Oznacza tyle, że jesteś pewna podjętej decyzji zakupu.

Scroll to top

Kupując przez Internet od przedsiębiorców [co do zasady] przysługuje Ci tzw. prawo do namysłu (odstąpienia od umowy w terminie 14 dni). Dostarczony produkt możesz zwrócić nie podając przyczyny.

Prawo do namysłu nie dotyczy jednak treści cyfrowych, które "z Internetu" pobierasz na swoje urządzenie. Mówiąc prosto - nie masz jak takiego produktu fizycznie "zwrócić" (bo jak? odsyłając e-mailem?) i zawsze możesz gdzieś przechowywać jego kopię.

Zaznaczając check-box, produkt otrzymasz natychmiast, ale nie będziesz mogła z niego zrezygnować.
Bez zaznaczenia zachowasz prawo do namysłu (gdybyś jeszcze chciała się namyśleć), ale produkt otrzymasz po 14 dniach, gdy to prawo wygaśnie.

Rezygnacja z prawa do namysłu nie oznacza, że nie możesz reklamować produktu w razie ewentualnych problemów :). Oznacza tyle, że jesteś pewna podjętej decyzji zakupu.

Dołącz do stylowego newslettera!
Czeka na Ciebie prezent - wyjątkowy stylowy workbook, z którym odmienisz swoją szafę :).

Poprzez zapis, zgadzasz się na przetwarzanie danych w celu wysyłki newslettera, w tym info handlowych. Zgodnie z polityką zawsze możesz się wypisać.