fbpx

– o co chodzi?

Kupując przez Internet od przedsiębiorców [co do zasady] przysługuje Ci tzw. prawo do namysłu, tj. prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni. Oznacza ono, że dostarczony Ci produkt możesz zwrócić, nawet nie podając przyczyny.

Rezygnacja z prawa odstąpienia od umowy

Prawo do namysłu nie dotyczy jednak treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym (czyli np. e-booków, które „z chmury” pobierasz na swoje urządzenie). Mówiąc prosto – nie masz jak takiego produktu „zwrócić” (bo jak? odsyłając e-mail?) i zawsze możesz gdzieś przechowywać jego kopię.

Zaznaczając check-box „Chcę otrzymać produkt natychmiast, rezygnując z prawa do namysłu. Brak tej zgody oznacza, że produkt otrzymam po upływie 14 dni od zapłaty”, wyrażasz zgodę na dostarczenie Ci zamawianych treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, w ten sposób tracąc prawo odstąpienia od umowy.

Zjadliwym językiem – zaznaczając check-box, produkt otrzymasz natychmiast, ale nie będziesz mogła z niego zrezygnować. Bez tego zaznaczenia zachowasz prawo do odstąpienia od umowy przez pierwsze 14 dni (gdybyś jeszcze chciała się namyśleć), ale produkt otrzymasz dopiero po tym okresie.

Rezygnacja z prawa do namysłu nie oznacza, że nie możesz reklamować produktu w razie ewentualnych problemów :). Oznacza tyle, że jesteś pewna podjętej decyzji zakupu.

Scroll to top