fbpx

Jak zaplanować stylową metamorfozę? Krok 2

I jak? Udały się pierwsze porządki? Jeśli nie wiesz, o czym piszę, zapraszam tutaj. A jeśli wiesz, to czytaj dalej, by zapoznać się z drugim krokiem ku bardziej stylowej garderobie ;).

A drugi krok do lepszej garderoby to jej budżet. Mądrze rozplanowany.

stylowa metamorfoza jak kupować ubrania

Poprzednio zwolniłyśmy nieco miejsca w szafie. Być może już zauważyłaś w niej pewne braki – coś wymaga wymiany (pilnie lub za kilka miesięcy) lub wybranych elementów garderoby zwyczajnie brak. Pomyśl o wszystkich sezonach: zimowej kurtce, bikini i przejściowych butach. Zanotuj wszystkie swoje pomysły i obserwacje – to nasza pierwsza zakupowa must have lista.

Teraz pomyśl, ile pieniędzy realnie jesteś w stanie przeznaczyć na ubrania – np. konkretną kwotę miesięcznie przemnóż razy 12.

Ok, mamy budżet.

Teraz dzielimy go proporcjonalnie, zgodnie z metodą ramowo opisaną TUTAJ, a szczegółowo objaśnioną w „Mistrzyni shoppingu”.

Spójrz jeszcze raz na swoją listę i teraz przyporządkuj poszczególne rzeczy do wskazanych kategorii.
Co potrzebujesz kupić w pierwszej kolejności, a co może (musi) zaczekać? Ile możesz przeznaczyć na daną rzecz?
Dzięki takiemu planowaniu już wiesz, co potrzebujesz kupić i ile możesz na przeznaczyć na każdy poszczególny ciuch. To szalenie ważne, zwłaszcza jeśli Twój budżet jest ściśle określony ;).

Pozostaje kwestia, kiedy będziesz szukać danej rzeczy?

Zaplanuj swoje zakupy, uwzględniając wszystkie strategie, które opisuję w „Mistrzyni shoppingu” (wśród nich jest kalendarz wyprzedaży). Swoją zakupową listę możesz rozpisać na miesiące poszukiwań – pomocna będzie tu moja zawieszka do szafy, którą pobierzesz TUTAJ.

Oczywiście, nie wszystko jesteś w stanie przewidzieć,
ale takie planowanie pozwoli Ci najlepiej wykorzystać dostępny budżet.

Jest jeszcze jedna (dwie?) kluczowe kwestie, które pomogą nam znaleźć idealne ubrania. O nich napiszę w kolejnym poście ;).

Do zobaczenia jutro!

 

Scroll to top

Kupując przez Internet od przedsiębiorców [co do zasady] przysługuje Ci tzw. prawo do namysłu (odstąpienia od umowy w terminie 14 dni). Dostarczony produkt możesz zwrócić nie podając przyczyny.

Prawo do namysłu nie dotyczy jednak treści cyfrowych, które "z Internetu" pobierasz na swoje urządzenie. Mówiąc prosto - nie masz jak takiego produktu fizycznie "zwrócić" (bo jak? odsyłając e-mailem?) i zawsze możesz gdzieś przechowywać jego kopię.

Zaznaczając check-box, produkt otrzymasz natychmiast, ale nie będziesz mogła z niego zrezygnować.
Bez zaznaczenia zachowasz prawo do namysłu (gdybyś jeszcze chciała się namyśleć), ale produkt otrzymasz po 14 dniach, gdy to prawo wygaśnie.

Rezygnacja z prawa do namysłu nie oznacza, że nie możesz reklamować produktu w razie ewentualnych problemów :). Oznacza tyle, że jesteś pewna podjętej decyzji zakupu.